Słowniczek

Valkiria - ta, która walczy.

Naina -(z hind.) oczy.


File:GreenTeaYokan.jpg

Yokan -tradycyjne japońskie słodycze w postaci mocno skondensowanej galaretki, wytwarzane z pasty ze słodkiej, czerwonej fasoli anko, agaru i cukru. Ze wszystkich rodzajów Naina preferuje te ze sproszkowaną zieloną herbatą.Magnolia - "znajduje się na południowym krańcem Fiore. Miasto znajduje się w niecce, otoczonej z jednej strony wzgórzami i Lasem Południowym, a z drugiej strony rozległym jeziorem Sciliora z wyspą Galuną na nim."

Plik:Amazake and yaki dango by verigi in Takao, Tokyo.jpg

Dango - tradycyjne japońskie kluski robione z mochiko, czyli mąki ryżowej, zbliżone do mochi. Często podaje się je do zielonej herbaty.

Magia Cester -"jest najpopularniejszym typem Magii. Jej użytkownicy korzystają z własnego ciała do uwolnienia Magii. Nie potrzebują oni żadnego źródła zewnętrznego lub broni. Dzięki temu, w przeciwieństwie do Magii Przedmiotu, jej użytkownicy mają większy wachlarz możliwości w tworzeniu swojej Magii. Jest ona ucieleśnieniem naszego ducha. Magia Caster jest najobszerniejszym typem Magii."

 Magia Zabójców Smoków - "Każdy Zabójca Smoków używa własnej formy magii, tak jak każdy smok, jest mistrzem własnego żywiołu. Zabójcy Smoków mają również zdolność do jedzenia własnych żywiołów dzięki czemu uzdrawiają się i dodają sobie energii."

Majnu - Majnun oznacza szaleńca, przydomek ten dzierżył VII-wieczny poeta, Qays, z powodu swojej miłości do Layli. Ich historia jest popularnym romansem na Wschodzie.

Hatun - pierwsza zona. Najważniejsza kobieta w haremie a więc mająca najwięcej władzy.   

Bint - pieszczotliwie "córka", "córeczka"

2 komentarze:

  1. Oj tak, kochana, wiem :D. To z mojego ukochanego "KHNH"!!! Widziałam go już 5 razy i mi się znudził :D. Tak właściwie, to nigdy do tego nie dojdzie :D. Szablonik miałam już wczoraj, eeeee wróć, dzisiaj o 3:30 skomentować, ale pomyślałam: "Hm.... Rhan powie, że jestem psychopatką i prześladowczynią, dlatego nie. Nie będę o tej porze komentować tego, zacnego, to dobre słowo, zacnego szablonu". Ale, ale. Już tłumaczę czemu tak długo byłam przed komputerem. Otóż znalazłam na deviantarcie genialne doujin!!! I to niejedno :D. Ale to, które najbardziej poruszyło moje serce było mieszanką np. Fairy Tail, Soul Eater, Naruto, Chugo Chara i pewnie kilku innych anime, których nie miałam okazji zobaczyć :D. Z w/w oglądałam tylko FT i CC :D. Także jestem otaku z koziej dupy trąbka :D. A jeśli chodzi o doujin, to na pewno Ci je podeślę :D. Pozdrawiam cieplutko :*.

    Ps. A jeszcze chciałam dodać, że patrząc na Twój szablon, mam wrażenie, że znajduję się w ogromnej XVII-wiecznej bibliotece, gdzie regały sięgają od podłogi do sufitu, który znajduje się na wysokości 5 metrów. I powiem szczerze, że jest tutaj przytulnie ;). W każdym razie czekam na 3.05 z utęsknieniem :). Buziole :* :* :*.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń